ღღღ از همه جا از همه رنگ ღღღ
 
 

آموزش بسته بندي هدايا

براي بسته بندي هديه هايي كه براي دوست يا فاميل خود خريداري كرده ايد حتماً نيازي نيست كه از كاغذ كادو آن هم به روش معمول استفاده كنيد. جعبه هاي مختلفي كه به هنگام خريدهاي گوناگون شامل لوازم دكوراسيوني، پوشاك، كيف، كفش و حتي طلا و جواهر به شما ارائه مي شود را نگه داريد و از آنها به جاي جعبه كادو استفاده كنيد.براي اين منظور چند راه وجود دارد:
1 - استفاده از كاغذ كادو و يا كاغذهاي رنگي ساده و يا نقش دار و يا حتي فتوكپي و يا پرينت هاي رنگي يا سياه و سفيد از آنها.

2 - پوشش جعبه با تكه پارچه هاي بدون استفاده.

3 - ايجاد پوششي با رنگ بر روي سطوح جعبه؛ كه اين روش از دو روش فوق بسيار راحت تر است.براي اين منظور شما مي توانيد از اسپري و يا قلم مو و رنگ استفاده كنيد و نماي جعبه تان را تغيير دهيد. در صورتي كه سطح جعبه را با رنگي ساده يا كاغذي بدون طرح پوشش داديد و يا به طور كلي جعبه اي ساده و با رنگي زيبا در دسترس داشتيد ولي بر روي قسمت هايي از آن آرم يا اسم فروشگاه حك شده بود، مي توانيد با تكنيك دكوپاژ آن را بپوشانيد. براي اين منظور نيز راه هاي متعددي وجود دارد؛ مي توانيد با برش نقش ها و تصاويري زيبا از كاغذ كادوها و كپي ها و پرينت هاي رنگي و سياه و سفيد تزيين را انجام دهيد و يا آن كه طرح دلخواه را بر روي كاغذهاي رنگي رسم كرده و پس از برش دور آن، مرحله دكوپاژ را انجام دهيد.
براي چسباندن طرح هاي مورد نظر، مي توان از چسب چوب و يا تركيب چسب چوب و چسب كاغذ ديواري استفاده كرد. پس از آن كه كاغذهاي تزييني را بر روي جعبه ها چسبانديد در آخر با روغن جلا و قلم مو و يا اسپري وارنيش، پوششي محافظ بر روي سطوح جعبه و به خصوص تزيينات كاغذي دكوپاژ ايجاد كنيد.

حالا مي توانيد هديه خود را درون جعبه اي زيبا قرار دهيد و به دوستان و اقوام تقديم كنيد.

هديه‌ گرفتن‌ باعث‌ خوشحالي‌ است‌ و اين‌ خوشحالي‌ زماني‌ تشديد مي‌ شود كه‌ هديه‌ در بسته‌ بندي‌ زيبايي‌ پيچيده‌ شده‌ باشد؛ اين‌ كار نشان‌ از ذوق‌ و سليقه‌ هديه دهنده دارد. حتماً لازم‌ نيست‌ از كاغذهاي‌ گران‌ و پرنقش‌ و نگار استفاده‌ كنيم، حتي‌ با بهره‌گيري‌ از كاغذ ساده‌ الگوي‌ خياطي‌ و روبان هاي‌ رنگارنگ‌ مي‌ توان‌ اين‌ كار را انجام‌ داد.

در اينجا مي‌ بينيد كه‌ چگونه روبان هاي‌ ساده، چهارخانه، خالدار، گلدار و حرير همراه‌ با كاغذهاي‌ ساده‌ الگو، جعبه‌هاي‌ زيبايي‌ را درست‌ كرده‌اند.1- يك‌ روبان‌ نقشدار دور جعبه‌ بسته‌ شده‌ و يك‌ پاپيون‌ چندتايي‌ از روبان هاي‌ قرمز و زرد و انتهاي‌ روبان‌ نقشدار، جعبه‌ كادو را آراسته‌ است.

2 - روبان‌ پهن‌ آبي ‌رنگ‌ تنها با يك‌ گره‌ ساده‌ به‌ دور جعبه‌ بسته‌ شده‌ و انتهاي‌ روبان‌ با قيچي‌ به‌ صورت‌ اريب‌ بريده‌ شده‌ است.

3 - استفاده‌ از پاپيون‌ چندتايي‌ روي‌ يك‌ روبان‌ ساده‌ يا خالدار روش‌ زيبايي‌ براي‌ بسته‌ بندي‌ است.4 – روبان هاي‌ قرمز و صورتي‌ كه‌ با هم‌ تشكيل‌ پاپيون‌ مركبي‌ را بدهند، بسيار زيبا و هماهنگ‌ جلوه‌ مي‌ کنند.

5 - استفاده‌ از روبان‌ ساده‌ و چهارخانه‌ در رنگ هاي‌ متضاد، يا حتي‌ با پهناي‌ متفاوت نيز چشمگير است.6 - روبان‌ گلدار به‌ همراه‌ پاپيوني‌ از روبان‌ حرير ساده، ظرافت‌ را به‌ نمايش‌ مي‌ گذارد.

7 - اين‌ روبان‌ با گل هاي‌ درشت‌ نيازي‌ به‌ آرايش‌ و پيرايش‌ اضافي‌ ندارد و تنها يك‌ گره‌ ساده‌ در وسط‌ و رها كردن‌ انتهاي‌ بلند روبان‌ از دو طرف‌ كافي‌ است.8 - در اينجا دو روباني‌ كه‌ كناره‌هاي‌ زربافت‌ دارند به‌ كار گرفته‌ شده‌اند. روبان‌ بنفش‌ با يك‌ گره‌ ساده‌ در زير بسته‌ شده‌ و روبان‌ پهن‌ صورتي‌ پاپيوني‌ چندتايي‌ را با دنباله‌ بلندي‌ به‌ وجود آورده‌ است.

9 - اين‌ جعبه‌ با روباني‌ پهن‌ و پرنقش‌ و پاپيوني‌ چندتايي‌ بسيار جالب‌ است.

10- اين‌ بسته‌ بندي‌ زيبا با رزهايي‌ كه‌ از روبان‌ حرير گلدار (يا پارچه‌ حرير) روي‌ روبان‌ حرير - ساتن‌ زده‌ شده، براي‌ تقديم‌ هديه‌ عيد به‌ مادر، ظريف‌ و زيباست.


بسته بندی متفاوت برای هدایای شما

 


جعبه دایره

ابتدا دایره ای با سایز دلخواه از یک مقوا نسبتا ضخیم برش کنید (شکل ۱ )  و به اندازه محیط دایره + ۳ یک نواز به عرض دلخواه + ۲ برش کنید(شکل ۲) قسمت +۲ رو به صورت مثلث های نزدیک بهم برش کنید که روی محیط دایره قرار بگیره و اونها رو روی قسمت بیرونی دایره ۱ بچسبونید و ابتدا و انتهای نوار رو روی هم قرار بدید و بچسبونید . حالا از یه مقوا رنگی یا کاغذ استفاده کنید و یه دایره به همون محیط ( شکل ۳)  برش کنید و روی قسمت بیرونی دایره ۱ که نوار رو روی اون چسبوندید قرار بدید همینطور یه نوار رنگی هم برای بدنه برش کنید و بچسبونید (شکل۴ )

برای درست کردن در جعبه ابتدا نوار + ۲ برش کنید و روی محیط بدنه جعبه قرار بدید و مثلث ها رو به سمت داخل تا بزنید و ابتدا و انتهای نوار رو بهم بچسبونید تا فرم کلی بدست بیاد بعد یه مقوا رنگی دایره برش کنید به اندازه در جعبه . قالبا ۲ ۳ میلی متر بزرگتر از کف جعبه میشه و روی بدنه در جعبه بچسبونید و همینطور نوار رنگی رو روی بدنه در جعبه


 


ایده هایی نو برای بسته بندی هدایا


 
 
 
 
 
 

ایده برای تزئین سفره هفت سین
 
 
 
 

 
*********************************************************
تزئین تخم مرغ


مي توانيد سفره هفت سين تان را با گلداني پر از تخم مرغهاي به نخ كشيده شده، تزيين كنيد:
* مواد لازم:
* تعدادي بادكنك كوچك
* قيچي
* نخ گلدوزي يا خياطي
* آهار يا نخ آهارزده شده
* طرز تهيه:
۱ـ بادكنكها را مقدار كمي باد كنيد و سر آنها را محكم ببنديد.
۲ـ حدود ۳۰ تا ۴۰ سانتيمتر نخ گلدوزي ياخياطي را در رنگهاي مختلف و متنوع انتخاب و به آهار آغشته كنيد. هرتكه نخ را جداگانه در آهار فرو كرده و بيرون بياوريد.
۳ـ نخها را به دور بادكنكها بپيچيد. اين نخهاي آهارزده شده بدون نياز به چسب به دور بادكنكها مي چسبند. پيچيدن نخها را تا جايي كه بادكنكهابه شكل تخم مرغ شوند، ادامه دهيد.
۴ـ يك تكه نخ به سر بادكنكهاي بادشده بپيچيد و گره بزنيد. سپس آنها را مانند شكل روبرو به شاخه درختي آويزان كرده و امتداد اين نخها را گره بزنيد و شاخه را درگلدان بكاريد. مي توانيد تخم مرغهايي كه با اين روش درست كرده ايد را در ظرفي نيز قرار دهيد.
تزئین تخم مرغ های صدفی
 

مواد لازم
* تخم مرغهاي واقعي يا پلاستيكي
* كاسه كريستال
* رنگهاي اكريليك به رنگ زرد، صورتي، سفيد، آبي، سبز و طلايي
* اسفنج و آب
* ماسه سفيد
* صدف و دانه هاي مرواريد


* طرز تهيه:
۱ـ اگر از تخم مرغ واقعي استفاده مي كنيد، تعدادي سوراخ كوچك در انتهاي هر تخم مرغ ايجاد كنيد و زرده آن را بيرون بياوريد يا اينكه تخم مرغ را پخته و آن را سفت كنيد.
۲ـ تخم مرغهايتان را رنگ كنيد. اين رنگهاي اكريليك صدفي در ۳گروه تركيبي استفاده مي شوند: زرد، سفيد و صورتي؛ زرد، سفيد و سبز؛ صورتي، سفيد و طلايي كه مي توانيد هر كدام از اين رنگها را كنارهم قرار دهيد.
۳ـ اين رنگها را در ظرفي بريزيد و اسفنج رادر آب و سپس در رنگها فرو كنيد و روي تخم مرغها بكشيد.
۴ـ در قسمتهايي كه مي خواهيد روشن تر شوند، از رنگ استفاده كنيد. بدين صورت كه بگذاريد رنگ قبلي خشك شود سپس با اسفنج به همان روش قبلي بر روي قسمتهاي مذكور رنگ سفيد بزنيد.
۵ـ در يك كاسه كريستال كم عمق كمي ماسه سفيد بريزيد و مانند شكل بالا، تخم مرغها را درون آن قرار دهيد. مي توانيد ميان تخم مرغها را با صدف و دانه هاي مرواريد تزيين كنيد. 
تزئین تخم مرغ با گل رز
 

* مواد لازم:
* تخم مرغ پخته سفت
* رنگ
* چسب مايع
* گل رز مينياتوري خشك شده (كه مي توانيد آن را به صورت آماده از گل فروشي ها خريداري كنيد.)
* چند عدد جاشمعي كريستال

* طرز تهيه:
۱ـ تخم مرغها را رنگ كنيد و بگذاريد خشك شوند.
۲ـ در قسمت انتهايي و كوچك تخم مرغ، چسب مايع بماليد.
۳ـ ۴ يا ۶ گل رز مينياتوري خشك شده را بر روي چسبها چسبانيده و بگذاريد خشك شوند.
۴ـ تخم مرغها را مانند شكل بالا روي جاشمعي هاي كريستال قراردهيد.

تخم مرغ های رنگی
 

مواد لازم:
* تخم مرغهاي پخته سفت شده به مقدار دلخواه
*مقوا
* چسب مايع بي رنگ
* رنگ اكريليك و قلم مو
* مداد و پاك كن

* نكته مهم:
اگر مي خواهيد رنگ زمينه رامطابق رنگ طبيعي پوست تخم مرغ، سفيد يا قهوه اي انتخاب كنيد، دقت كنيد از تخم مرغهاي معمولي استفاده كنيد. براي اينكه رنگهاي ديگر را در زمينه به كار ببريد، تخم مرغ را با رنگ غليظ، رنگ كنيد و بگذاريد خشك شود. نقاشي كردن روي تخم مرغ دشواراست زيرا بايد تمام جهات آ ن را رنگ كنيد، براي اين كار مي توانيد از يك مقواي لوله شده استفاده كنيد و تخم مرغ را روي آن قرار داده و پس از رنگ آميزي و خشك شدن يك طرف ، آن را به طرف ديگر بچرخانيد يا مي توانيد از جبعه تخم مرغ استفاده كنيد و پس از رنگ آميزي و خشك شدن نيمه بالاي آن، تخم مرغ را برگردانيد و طرف ديگر را رنگ كنيد.همانطور كه درعكس روبرو مشاهده مي كنيد، مي توانيد به سليقه خودتان، ابتدا روي تخم مرغ بامداد طرح بكشيد و سپس با رنگ آكريليك طراحي هاي روي زمينه را رنگ كنيد. همچنين مي توانيد روي مقوا شكلهاي مختلفي بكشيد، سپس آنها را بريده و با چسب مايع بي رنگ روي تخم مرغ بچسبانيد.
 
*********************************************************
 
تزئين خربزه بشکل قو و تزئين هندوانه بشکل صدف
 

1- شکل قو :
 براي تزئين خربزه ، انتهاي خربزه را با چاقو صاف مي کنيم ، به صورت ايتسا نگه مي داريم، با ماژيک شکل قو را روي خربزه مي کشيم. با کاري که براي تزئين ميوه هاست ، شکل قو را در مي آوريم ، بطوريکه با برداشتن اضافه هاي آن خربزه به شکل يک قو باشد. از مرواريدهاي سياه براي چشم آن استفاده مي کنيم.

2– شکل دلقک : روي خربزه ديگري شکل دلقک را کشيده ، با استفاده از شويد موهاي آنرا تزئين مي کنيم. چشم ، بيني ، دهان و دست نيز براي آن مي گذاريم. 
    
یک هندوانه گرد داريم که توسط وسايل سفره آرايي مخصوص يا با چاقو از قسمت سر هندوانه بصورت اريب بطرف پائين برش مي زنيم (تمام اين کارها بايستي بهم متصل باشند تا برشها به راحتي باز شوند) بدين صورت يک رديف ديگر موازي با اين برش ، برش مي زنيم و در پايان اضافه ها را در مي آوريم . براي اين صدف بوسيله توپي دو سر دو تا چشم درست مي کنيم . درون قسمتهايي که بوسيله توپي دو سر درآورده ايم مرواريد مي گذاريم. تا چشمهاي صدف درست شود. با چاقو يک حالت مثلثي کوچک براي بيني اين صدف درست مي کنيم. هلالي در بالاي چشمها مي دهيم تا ابروي صدف درست شود. بوسيله توپي دو سر دهان صدف را درست مي کنيم. 

*********************************************************
 
ساختن یک فیل عروسکی با جورابهای کهنه

*********************************************************
 
 دستمال سفره هاى آراسته
   
دستمال سفره هاى تميز و اتو كشيده كه به شكل هايى زيبا تا شده اند، از بهترين زينت هاى يك ميز غذاى آراسته هستند. دستمال سفره را مى توان به سادگى تا زد و به صورت يك مربع بزرگ در ميان هر يك از بشقاب ها قرار داد يا به اشكال مختلف از فرم هاى ساده گرفته تا اشكال و مدل هاى پيچيده كه با مناسبت هاى گوناگون هماهنگ باشند، تزئين كرد. گذشته از روش هاى آراستن، دستمال سفره هاى پارچه اى بايد كاملاً تميز و بدون لك باشند و خوب اتو شده باشند. بهترين نوع دستمال سفره هاى پارچه اى براى تا زدن، دستمال هاى ساده سفيد يا رنگى بدون طرح هستند. بعضى از دستمال سفره ها كه داراى گلدوزى کوچكى در يك گوشه هستند، بهتر است به شكلى تا زده شوند كه گلدوزى در بالا و در برابر ديد قرار گيرد.

دستمال سفره هاى پارچه اى را مى توان به صورت دالبر يا به اشكال ديگر نيز لبه دوزى كرد. پارچه هاى نخى و لينن سنگين مناسب ترين نوع پارچه براى دوختن چنين دستمال هايى هستند، به ويژه زمانى كه كمى آهار زده مى شوند. ابعاد اين دستمال ها نيز اغلب بين 45 تا 50 سانتى متر است. همچنين هنگام برش پارچه براى تهيه دستمال سفره بايد توجه داشته باشيد كه دستمال را به موازات و در جهت تار و پود پارچه ببريد تا زود بر اثر شستشو از فرم خارج نشود. پس از هر بار شستن دستمال ها نيز آنها را دوباره آهار بزنيد و قبل از اين كه كاملاً خشك شوند، اتو بكشيد.

در اينجا يك روش ساده براى تا زدن دستمال سفره به شكل پروانه اى را ملاحظه مى كنيد. يك دستمال سفره آهار خورده و مربع شكل را كه خوب اتو شده است، روى سطح صافى قرار دهيد. لبه بالا و پايين دستمال را به طرف خط وسط دستمال تا بزنيد، به طورى كه در وسط دستمال به هم برسند. سپس يك بار ديگر لبه پايين دستمال را روى لبه بالاى آن قرار دهيد و به اين ترتيب يك مستطيل باريك و بلند درست كنيد. در حالى كه يك دستتان را در وسط طول مستطيل قرار داده ايد، از عرض سمت راست مستطيل آن را به طرف خط وسط طول آن يك تاى دوبل بزنيد، يك بار به طرف وسط دستمال و يك بار هم به طرف بيرون آن. همين كار را با ضلع سمت چپ دستمال نيز انجام دهيد. حالا گوشه پايين سمت راست از بالاترين لايه دستمال را به طرف داخل تا بزنيد و به همين ترتيب گوشه پايين سمت چپ دستمال را نيز تا كنيد. به اين ترتيب چهار باله لوله شده از دستمال به شكل بال هاى پروانه به نظر مى رسند.


و یک نمونه دیگر


 


 


 


 


 


 


 


 


 یک نمونه دیگر


 


 


 


 


 

 
یک نمونه دیگر


 
یک نمونه دیگر 
یک نمونه دیگر
[ شنبه پنجم مرداد ۱۳۸۷ ] [ 15:20 ] [ مريم ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام دوستان عزیز
اميدوارم لحظات خوشي را در وبلاگ من سپري كنيد و با نظرات زيبايتان من را در بهتر شدن وبلاگ ياري نمائيد
امکانات وب


فروش بک لینکطراحی سایتعکس